Vyhrabáno na starém, zapomenutém blogu: Návod k použití muže Arabského (respektive muslimského)

Na starém blogu jsem našla tento manuál k použití muslimského partnera, tak návod přidávám jako příjemnou vzpomínku i pro zasmání. Je to již několik let staré, tak prosím o slitování :D


Návod k použití: Muž zvaný arabský (poddruh muslim)

Pokud patříte k oněm šťastným ženám, které mají doma arabského muže, možná vám trošku pomůže tento skromný manuál psaný horkou jehlou a rozhodně (bohužel) nepostihující plně celou kategorii užívání tohoto speciálního druhu lidského samečka.
Pokud máte další tipy k doplnění, sem s nimi. Zaslouženě se objevíte v seznamu.Jsou krásní, jsou charismatičtí, jsou tajemní, jsou sexy, jsou temperamentní, a táhnou k sobě jako magnet všechny neopatrné ženy… Arabové.

A nyní tedy přistupme k manuálu:
 
1.Alkohol. Setkala-li jste se s tímto poddruhem humanoida poprvé, je pro začátek dobrý nějaký ten poznatek jako: Nepřipíjet alkoholem. Ani když máte sebevětší chuť, nezvěte ho do baru na skleničku vína nebo korbel piva. Buď odmítne, a vy budete vypadat nejen poníženě, ale i hloupě; nebo v horším případě zkusí a vy ho budete muset tahat na zádech domů už po druhém pivu.

2.Vepřové. Neservírujte vepřové. Znám jen málokterého muslima, který by vepřové pojedl, a ruku na srdce, dá se potom ještě řadit do kategorie muslim? (Dá. Ale do té, co v náboženské terminologii nedocupitají do nebíčka). Nesmažte na sádle. Je to vepřové? Je. A i kdyby bylo nedejbože zrovna hovězí (existuje takové v ČR?), jistě vám odsekne, že zvíře nebylo zabito, jak se sluší, a potravina s láskou připravená pak tedy jistě není halal. Zkuste se vyvarovat vepřových výrobků vůbec. To znamená i nejrůznější sladkosti, želé, zákusky, ovocné jogurty a vše, do čeho výrobce dává želatinu na zahuštění – je vepřová. A pokud už nemůžete jinak, tvařte se, že vůůůůbec netušíte, že jste mu právě dala vepřové. Pokud to nepozná, jste v suchu.

3.Víra. Pokud jste se sama nerozhodla z pošetilých důvodů přestoupit na islám, máte v závislosti na poctivosti praktikování svého mužíčka několikrát denně čas jen pro sebe, i kdyby jste oba byli nezaměstnaní a trávili spolu každou sekundu dne. Pokud nešidí, bude se nejpravděpodobněji třikrát až pětkrát denně modlit. Když je pomalý, máte pro sebe denně i pětkrát půl hodiny. Doporučuji modlícího se miláčka nechat o samotě a v klidu. Požadavek, aby právě v tuto chvíli rozhodl, jestli je lepší růžové, nebo modré tričko, by mohlo pocuchat jeho divoké nervy.

4.Rodina. Pokud máte jak, zjistěte si co nejvíce o jeho rodině, podmínkách, ze kterých pochází, jeho kamarádech, škole i jídelníčku od batolete po setkání s vámi. Hodláte-li s tímto mužem vydržet déle, je to rozhodně nutné. Podle toho totiž vcelku snadno a rychle odhadnete, kam se bude váš vztah ubírat dál. Pokud jeho tatínek nesnáší pohled na příliš odhalenou ženu (Mamince občas koukalo víc nosu z niqábu, než obvykle, že ji táta musel usměrnit, aby chodila cudně oblékaná – poznámka pro neznalé, maminka v této větě byla zahalená od hlavy až k patě v pravděpodobně černých šatech a koukaly z ní jen oči a kořen nosu), je víc než jisté, že dlouho svůj oblíbený trendy minimalistický top bez ramínek nosit nebudete. Důležitou roli hraje i vzdělání a míra víry v Boha, včetně toho, jak často ji praktikuje a jak to s tím myslí vážně. Má-li dalších 11 sourozenců, nepočítejte s tím, že s ním budete žít do konce života s tím, že mu porodíte jedináčka. Leda, že by se mu velké rodiny přejedlo, což je ale málo pravděpodobné. Především je v tomto bodě důležité jedno – ptejte se, zjišťujte, pátrejte a ještě jednou si to všechno ověřte (nejlépe ještě pětkrát, šestkrát). Předejdete tím řadě nepříjemných rozčarování a nebudete další z těch, které neodcházejí bez dcerek.

5.Výchova. Když jde do tuhého a vy jste s ním i přes podivnůstky vydržela déle, než by kdokoliv z okolí, které vám ho (pravděpodobně vcelku logicky a moudře) nonstop vymlouvá, předpokládal, je praktické, abyste se nedala. Ne okolí. Nedejte se zatlačit do kouta svým drahým. Může mít tendenci, a to pokaždé, někde dříve, někde později, začít vás přetvářet k obrazu svému. A tento obraz je většinou takový, v jakém byl vychován. Pokud tedy víte, že se onen roztomilý, exotický a temperamentní miláček hodlá vrátit do vlasti, bděte. Je velmi pravděpodobné, že vás své matce nebude chtít představit v bokových džínách obtahujících siluetu, titěrném růžovém tričku nad pupík od H&M, rozevlátých na blond obarvených vlasech s pusou plnou drzých a nemístných poznámek. Mnohem pravděpodobnější je, že vás začne nenápadně (či při nedostatečné soudnosti nápadně) tlačit do poněkud volnějšího tílka, vlastně, miláčku, by mohlo být trochu delší (asi tak ke kolenům), a vůbec by mohlo mít i rukávy (alespoň pod lokte), a ty džíny….. nebyla by dlouhá sukně ke kotníkům v černé barvě lepší? Pamatujte si, že tomuhle se v případě expatriota, který se vrátit chce, opravdu, v žádném případě, nijak, nevyhnete. Nenechá vás v ulicích Teheránu, Damašku, Aleppa, Kuvajt City, Dubaje, nebo nedejbože Medíny či Karbaly, courat tak, jak se couráte po Praze. Buď by vás zabil on, jeho matka, nebo první muž, kterého by jste potkala. Ten samosebou až po troše skotačení.

6.Kulturní srážky. V případě, že jste stále s ním, musíte čas od času řešit věci, které vám s nevěřícím Kubou přijdou samozřejmé, ale s muslimským Rašídem jsou nepřekonatelný problém. Týká se to i způsobu hygieny po použití záchoda. Nedělejme si iluze o spojených světech a multikulturalitě, když máte za partnera cizince, nejste s to se vyhnout kulturním šokům. Snažte se většinu problémů vyřešit. Nebo se alespoň tvářit, že vám na tom, kdo zdraví první, opravdu hrozně moc záleží, i když jste si jisté, že stejně to budete vy, které oslovíte svého starého kamaráda z dětství první. Nemluvě o tom, že mnoho muslimů má tendenci váš kontakt s muži jakéhokoliv druhu a kategorie i podkategorie utnout na nulu. Nebo alespoň na nejzazší, těžko snesitelné, minimum.

7.Zákopová válka. Souhlasila jste-li s poněkud cudnější verzí oblékání a váš muž na vás přijde s něčím, o čem opravdu nehodláte hovořit, můžete jako úhybný manévr zkusit jakoukoliv věc typu tuhle jsem viděla moc krásné bikiny a chci si je koupit. Pokud doma nemáte bazén, věřte, že to jako rozptýlení rozhodně pomůže. Představa, že potom, co vás tak pečlivě dovedl k dnešní garderobě, se hodláte někde na veřejně přístupném místě producírovat před hordou slinatjících konkurentů, jím natolik zacloumá, že dané téma okamžitě opustí a začne se věnovat mravokázání. Což se dá v tomto případě ustát lépe, než diskuze na téma Moje maminka to ale dělá takhle. Každopádně však mějte po ruce nějakou zbraň, nejlépe tupou, abyste ho hned nezabila, když s ním tento manévr zamává příliš a on vás bude chtít umravnit ručně stručně. Používání této metody se doporučuje jen v případě znalosti chování drahé polovice v krizové situaci tohoto typu. K tomu se pak nejlépe dostanete drobnými narážkami, které v průběhu času vybrušujete a přitvrzujete.

8.Sexuální život. Je možné, že narazíte na speciální poddruh muslima, a to takový, který odmítá sex před svatbou. Pravděpodobně se tak snaží vyvážit hříchy minulosti. Nebo ho znásilnili vojáci ve válce. Obojí je možné a vcelku pravděpodobné. Mnohem méně pravděpodobný je fakt, že je v 28 stále panic a odmítá to skutečně proto, že je tak psáno v Koránu. Takového znám jen jednoho, a jsem docela jistě přesvědčená o tom, že mi kecá. Ať tak či onak, pokud nejste dobrodružné zrovna takto, doporučuji ho svést. I když si sebevíc rozumíte, je příliš pozdě plakat po svatbě, že vám to s ním v posteli neklape. A to se stát může. Pokud se svést nenechá, zkuste to alespoň cestou přes dočasný sňatek. Je to riskantní a pro českého občana poněkud nezvyklá metoda, ale u šíitů funguje poměrně úspěště a při troše šikovnosti ve vyjednávání se nechá přesvědčit i sunnita (pokud je ze Saúdské Arábie, kde je momentálně dočasný sňatek povolený).

9.Rasismus. Jako mnoho Čechů nemůže vystát Romy a jiné menšiny na našem území se vyskytující, i Arabové nesnášejí. Velká nevraživost panuje mezi Araby a černochy, je jedno, kdo je odkud, a fakt, že vám někdo tvrdí, že rasista rozhodně není, je jednoduše ověřitelný, když se zmíníte, že máte černého kamaráda / kamarádku (dle stupně prudérnosti), opravdu si rozumíte, a také si rozumíte se svým zubařem, který pochází z oblasti Zálivu (je-li váš partner odkudkoliv jen ne ze Zálivu), nebo ze Sýrie, Palestiny atp. (je-li ze Zálivu). Velmi často totiž panuje i vysoká nevraživost mezi “bohatými” obyvateli Gulf Area a “chudými” státy okolo. Což ale zákonitě neznamená, že když je váš miláček z Dubaje, je logicky prachatý. Velmi pravděpodobně je tomu právě naopak. A poznámka pro ty, jež si plánují, že se s drahým přestěhují do jeho vlasti – pokud nebudete mít opravdu a vyloženě obrovské štěstí, vždy se najde někdo (a je docela dost možné, že přímo v rodině), kdo vám dá váš původ sežrat. A to rozhodně ne jednorázově. (Stejně, jako to dávají momentálně sežrat vašemu muži v Čechách.)

10.Společná domácnost. Pokud dorazíte až do tohoto bodu, jste výjimečně trpělivá. Nebo vyloženě bláznivá. Vyberte si, jak je libo. Společné soužití je stejně specifické, jako celý průběh vztahu s ním. Například, pokud máte zvláštní vášeň pro chov všelijaké havěti, neshledá se to s velkou pravděpodobností s přílišným nadšením ze strany vašeho arabského přítele. Vzhledem k tomu, že muslimové tak nějak všeobecně věří, že zvířata by se měla chovat výhradně pro užitek, nebude váš obrovský černý mastiff jeho nejlepším přítelem. A pokud je zvířátko zvyklé spát s vámi v posteli, věřte, že se velmi rychle dočkáte buď rozchodu (s člověkem nebo zvířetem), nebo vlastního bytu (pokud je pán extra movitý a rozmařilý). Víceméně však počítejte s tím, že domácnost bude bez zvířat, vepřového, minibaru plného alkoholu a dalších vymožeností moderní západní společnosti 21. století. Dalším dodatkem v tomto bodě je fakt, že valná většina mužů pocházejících z Arabského poloostrova i Severní Afriky je uvyklá na jiný způsob života v rodině. My se stěhujeme po maturitě pryč, jak nejrychleji můžeme, oni mají multigenerační domy. Takže je vcelku pravděpodobné, že pokud se jednou přemístíte tam, kam půjde váš milý, budete mít společnou domácnost nejen s ním, ale i se značně početnou rodinou. Poznámka pro neznalé – klíčový hráč na scéně je matka.

11.Matka. Matka vašeho partnera je osoba opravdu, ale opravdu velmi podstatná, co se týče dlouhodobého a šťastného soužití vás a jejího syna. Snažte se, abyste se jí líbila. Byla jí sympatická. Nejlépe více, než je jí sympatické vlastní dítko. Pak máte usnadněný život, a to vcelku značně. Jak se jí znelíbíte, připravte se na neustálou, někdy docela nepříjemně zákeřnou, válku na život a na smrt.

12.Postavení ženy. Není (valnou většinou) vyloženě zotročené, ponižované nebo týrané češky ve vztahu s muslimem, navzdory mnoha knihám, novinovým článkům a přímým a jistě i velmi šokujícím svědectvím. Západní společnost má prostě a jednoduše jinak nastavené hodnoty, co se žen týče. A také jejich vnímání. Nemůžu teď zobecnit, jaké postavení to je přesně. Liší se to totiž v mnoha aspektech, a já silně doporučuji si je zjistit, než se do vztahu vrhnete po hlavě. Závisí to na zemi původu. Jsou tam časté vraždy ze cti? Pozor na to. Pákistán je tím třeba proslulý. Je to země chudá, nebo bohatá? Také to závisí na výchově. Jak se chová jeho otec k jeho matce, k jeho sestrám, a dalším ženám, včetně služek? Ach, ano. Většina arabských rodin, pokud na to má, si platí jednu či více služebných. Pozor, služebné nevaří. To je na vás. Nebo na matce. Postavení ženy závisí i na jeho víře. Jak moc poctivý je, tak moc si bude pravděpodobně brát k srdci jak Korán, tak hadíthy, v případě sunnity, nebo rady Ajjatoláhů, v případě šíity, a td. Ano, dále také postavení ženy závisí na sektě islámu, ke které se váš miláček počítá. Setkala jsem se s názorem, že šíitky či ženy šíitů se cítí poněkud volnější, než sunnitky. Samosebou se stále neomezujeme jen na tyto dvě odnože. Bohužel jsem se s jinými směry dostatečně podrobně nesetkala, abych mohla říct, nakolik je to s nimi. Postavení ženy také souvisí s tím, je-li váš partner z města, nebo z vesnice. Všeobecně se dá říct, že čím méně obyvatel, vymožeností a více kilometrů od velkého města, tím hůře pro vás, jako svobodomyslnou, v hodnotách naší společnosti vychovávanou ženu. Mnohá zklamání přichází v této fázi, kdy zjistíte, že váš drahý není z hlavního města, jak vám celou dobu namlouval, ale ze zatrčené horské vísky, kde jako žena vystrčíte z baráku nos jen v černé abáje, hijabu a niqábu, samosebou v doprovodu muže, ať již vašeho vlastního, či mahrama, neboli někoho z rodiny, a snídat i večeřet budete spolu s dobytkem. Naopak ve městě máte velkou šanci, že vám bude dovoleno procházet se samotné (se služkou, ta je samozřejmá), možná i prostovlasé, když se zrovna budete nacházet v prozápadně orientované společnosti, která momentálně nesměřuje k radikálnějšímu pojetí politiky a veřejného života v duchu wahábistického islámu… Jednoduše a stručně, opět opakuji, zjiš´tovat, zjišťovat, zjišťovat. Neexistuje jít do něčeho, o čem víte jen z Harlequinek. A mimochodem. Žena svého muslima respektuje. Ctí. A nejlépe poslouchá. Pak je tento muž jedinečný, galatní a pro ženy by se rozkrájel – dokud je dobrá manželka. Partnerství s muslimem není založeno na rovnoprávnosti. Vcelku logicky, vždyť muž nemá vaječníky a žena nemá varlata. Ženino poslání je především starat se o manžela, rodinu a hnízdo. Mužova role ve vztahu je rodinu zabezpečit, poskytnout jí prostředky, aby se žena mohla ujmout své role co nejlépe. A to, co mnoho žen neví – muslim je povinnen poskytnout své manželce měsíční kapesné. I kdyby žena vydělávala desetkrát víc než on, tak musí. Nenechte se případně ošidit a buďte drzé. V tomto bodě na to totiž máte právo.

13.Jazyk. Pokud to není stálý resident v ČR, nežije tu mnoho let nebo nestuduje vysokou školu, k čemuž obvykle potřebuje alespoň nějakou češtinu, předpokládejte, že kromě angličtiny či francouzštiny se budete muset začít učit. I když je vám dávno přes třicet a na školu nepomýšlíte, je mnohem jednodušší naučit se sama arabsky, než vašeho miláčka česky. S trochou štěstí pochytí několik základních slov jako Ne, Ano, Udělej to, Nechoď tam, Nesmíš, To zákaz. A jako bonus nějaké to sprosté slůvko. Arabštiny netřeba se bát. není tak složitá, jak na první pohled vypadá, a jakmile si osvojíte čtení, máte velký kus cesty za sebou. Nejhorší jsou slovíčka, tak absolutně nepodobná ničemu, co znáte. Pokud pomýšlíte na české vzdělání svého muže, přeji mnoho zdaru. Mně se za čtyři roky podařilo přítele naučit slovíčka miláček, ne, ano, kouření (cigaret) a koza. To jako já.

14.Věk. Pokud vám netikají biologické hodiny, nejste masochistky, extrémně submisivní ženy a máte možnost si vybrat někoho jiného, než samečka arabského, udělejte to. Pokud je vám méně jak dvacet a jdete spíš za exotikou, počítejte s tím, že vztah nebude mít pravděpodobně dlouhého tvání, obzvlášť, pokud jste hodně svéhlavé a svobodomyslné. Mimochodem, o Arabech nekoluje totéž, co o černoších v posteli. Takže spěte klidně. Ne každá exotika zákonitě znamená úžasný sexuální zážitek. Mnohdy právě naopak.
 
A pokud jste svého partnera potkaly v Čechách, studuje, má roztomilou šišlavou češtinu a říká vám od začátku habibi, nechte si to chvíli líbit, ale neztrácejte hlavu v růžových oblacích zamilovanosti, protože tito jsou valnou většinou donchuánové a chtějí si jen užít. Ať vám na nos věší sebevíc bulíků o svatbě a úžasném životě v dalekých krajích, nevěřte mu. Užijte si to a potvrďte mu to, co se v arabském (a nejen arabském) světě o Slovankách, obzvláště Češkách, říká – že dají každému na potkání a ještě jsou rády.
 
Toť stručně prozatím, vřele vítám poznámky a vylepšení Manuálu. Nechť toto je i výstrahou pro poblázněné šestnáctileté slečny, co sní o životě s arabskými šejky, a jejich okolí.


Myslím, že až tak zcestný manuál to nakonec nebyl, ačkoliv bych ho po pár letech soužítí možná naspala už jinak.
Pravdou však je, že jsem na přesvědčování naivních slečen dávno rezignovala, a nechávám je vesele psát jejich Bez dcerky neodejdu.
Alespoň máme doma sbírku vtípků.
A do Čech tak často nejezdím, abych osudem naivních českých žen zamilovaných do sladkých slůvek jižanů byla nějak extrémně ovlivněná…
Přeju tímto hodně štěstí všem dívkám i ženám, jež propadly kouzlu černých očích a líbivých slůvek, aby zavčasu prohlédly a buď arabské mladíky poslaly k čertu, nebo se srovnaly s nekončícím objevovaním naprosto odlišné kultury a nutností mít jako žívotní prioritu rodinu, rodinu, rodinu, toleranci, rodinu, ochotu se někdy raději přizpůsobit, rodinu, a nekonečnou haldu trpělivosti.