Vidíš, a druhá žena by ti s tím pomohla.

Od nepaměti, tedy od doby, kdy znám Drahého Muže, mám na talíři potřebnou denní dávku “Vidíš, druhá manželka by se ti hned hodila,” pronášené velmi nadějeplným hlasem, že tedy konečně povolím (případně se konečně své směšné touhy po monogynním manželství s velkou slávou vzdám).
Když jsem se do (muta’a) sňatku s DM vrhala po hlavě, věděla jsem, že snad od narození touží po vícehlavém rodinném základě, a že k tomu i úspěšně mířil než mne potkal; tedy spíše do doby, než mne do chomoutu dostal. I tak má ve spíži stále zásobu převážně kuvajtských žen, které jsou ochotné se stát druhou ženou (“Druhou, čtvrtou, jen ne třetí!” – proč ne třetí, je mi stále ještě temným tajemstvím).

Nigeria je názoru, že druhá žena ano a klidně by do toho šla, pokud by její manžel nebyl proti – těžko soudit, jak by tomu bylo, kdyby James opravdu chtěl.
Já osobně proti polygynii víceméně nic nemám a během doby jsem se srovnala s faktem, že mám muže s touhou po větším stádě rodinném, a občas mám cuky mu tu ženu vybrat a “Get it over with;” ale moje česká, v zásadě tradičně románsky křesťanská výchova (ne, pocházím z ateistické rodiny, ale všichni víme, z čeho česká výchova k určitým hodnotám vychází), převáží a postaví se na štorc jako kobyla u překážky.
Tudíž moje věta: “Víš co, já vlastně – ” končí v polovině s myšlenkou mého, jen a jen mého manžela pravidelně snažícího se pojistit jméno rodu i s druhou ženou.
Ne, citově mi to opravdu nevadí. Nevidím v tom problém, ani co se soužití týče. Jediná věc, která mně zatím brání stát se Drahého Vysněnou Ženou ( = žena první, jež dovoluje a podporuje více manželek), je moje žárlivost, když přichází na “dělení”…

Comments

 1. Post
  Author
  Um Abbas

  Ja se nerozhodla pro polygamni manzelstvi, ale pro muze, jenz si to preje – neznamena, ze to dostane, tedy aspon nez budu mit deti z domu :)))
  Jak funguji tezko rict, nezkusila jsem, ale pribehy jsem mela jak pozitivni, tak negativni. Zalezi pravdepodobne ciste na povahach manzelek a schopnosti kompromisu v rodine. Nektere to chvalily jako nenahraditelny svazek, kdy maji spoluzenu jako sestru a nedaji na ni dopustit, jine by si oci vyskrabaly…

 2. Zawgat_Mohammed

  Tak to te obdivuji, Um Abbas, nejsem si jista, jak bych to zvladala ja. Ale premyslela jsem nad tim casto. Jeste bych chtela vedet, jak potom takova manzelstvi funguji.
  A proc ses rozhodla pro manzelstvi, o nemz jsi vedela, ze bude polygynni? Promin, ze se ptam, ale zajima me to…. Ja bych do toho asi nesla…. i kdyz kdo vi?

 3. Post
  Author
  Um Abbas

  Tak pisu o tom lehce, protoze kdybych tu depkarila tak mne necte vubec nikdo :D Ale jinak vedela jsem, do ceho jdu, kdyz jsem se rozhodla odsouhlasit svatbu (to ma taky vlastni a zvlastni historii), nebot jsem manzela znala uz pred tim jako ‘kamarada’, ci jak to rict, proste cloveka, se kterym jsem pravidelne komunikovala na ciste nevinne bazi :D
  Tudiz jsem smirena s faktem, ze chce polygamii, a o tom, jak to beru, rozhoduje momentalni stav duse – treba ted po ztrate baby se o otm nemuze ani zminit, aniz bych se na to ksichtila, jindy to beru jen s usmevem.
  Na to si mne totiz zatim jeste vazi, aby domu pritahl bez souhlasu jinou zenu; a dokud jsem dobra manzelka a matka (nepodvadim a nevyvadim vylozeny koniny jako se sbalit a odjet si na dovolenku bez toho, aniz by o tom vedel, flirtovani s chlapama a podobne), tak domu druhou zenu nepritahne. Taky za mnou stoji cela jeho nejblizsi rodina, coz je matka, otec, a sedm sourozencu s manzelkami a manzeli krome jednoho svobodneho :D

 4. Michaela

  Um, ty o tom píšeš tak “lehce” nedovedu si sebe v podobné situaci představit. Pro mne by to byl tedy těžký kalibr. Opravdu jsi tak vnitřně smířená s tím že přijdou časem další manželky?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.