O růžovém proužku tam, kde má být burgundy

Tož.
Vrátily jsme se z ČR, nakažené jakousi bleskovou střevní chorobou nutící člověka zvracet několik hodin v kuse každou půl hodinku i častěji; úžasné cestování po noci strávené zírající do mísy. Ale přežily jsme, a na anglické půdě polomrtvě padly do postele ještě před osmou, protože 10 hodin cesty v takovém stavu přeci jenom bylo vyčerpávájící.
Mně ale bylo tak nějak blbě už před nakažením se; můj porouchaný dolejšek zase jednou stávkoval (dobré do chudé rodiny – ono se tak hodně ušetří na ženských proprietách), a manžel po jisté době rozhodl, že už nejistotu neunese a donutil mne otestovat se. Několikrát, jak se pořád stávkovalo. Po 4 testech uznal, že jsem to opravdu jen stará já, hormonálně labilní žena, a uklidnil se.
Ježto jsem matkou jednoho potomčete, nedalo mi to, a ještě jsem si tajně před několika dny skočila do obchodu pro další test, na základě jistých znamení nejistá, jestli je to jen rozbouřené PMS nebo skutečně to, co si myslím (jenže s mojí frekvencí stávek se člověk stane po druhém, třetím podezření značně skeptický a ignoruje mnoho znamení); a k mému překvapení testovací proužek již nebyl nepřítomný, alébrž lehce přitomný. Druhý test ráno poté měl ten samý výsledek.
Nejistá si manželovou reakcí na načasování potenciálního druhého potomka, rozhodla jsem se, že si to nechám pro sebe a skočím k doktorovi pro potvrzení nebo vyvrácení podezření. Není proč ho panikařit, že.
Ano, rozhodla jsem se; problém nastává ve chvíli, kdy Abood do dveří vstoupí doopravdy, ne jen v myšlenkách, a já prostě neudržím poker face. Neumím mu lhát ani zastírat.
Tajemství o růžovém proužku je tedy prozrazeno, a mé obavy vyvráceny, Abood vypadá naopak šťastně – i když asi stejně vyděšeně jako já. Pokud se totiž těhotenství potvrdí, budu se stěhovat ze Severní Anglie do pouštního Kuvajtu nejméně v šestém měsíci. Cesty letadlem s dcerou jsou vyčerpávající i bez břicha a to létáme dvakrát dvě hodiny; představa letu z UK do ČR a po vyřízení papírů Praha – Dubaj – Kuvajt nebo přímý let i s kufry a serepetičkami pro nový život v nové zemi (a s novým potomkem) mně tedy zrovna neblaží.
Ale pokud to má být, tak to bude.
Dnes jsem tedy skočila k doktorovi, bohužel má představa návštěvy doktora pro potvrzení těhotenství je veskrze česká, stejně jako má zkušenost, a tudíž 48 hodin čekání na to, aby mi otestovali lahvinku, kterou mi dali na malou, mne trošku rozhodilo. Žádný krevní test? Ultrazvuk, třeba? Když mi vyšel růžový proužek s Doubravkou, první věc, kterou moje gynekoložka udělala, otestovala normálně, vzala krev a nahnala mne na ultrazvuk i bez potvrzení o krvi. Vědělo se tak hned.
Tady čekám dva dny na domácký test okolo HCG a pokud jim nevyjde, ničeho jiného se nedočkám… není divu, že tu ženy často nevědí o těhotenství i do pátého měsíce; v mnoha případech totiž test moči vyjde negativní díky nízké hladině HCG. Případně, že tu umírají na všelijaké rakoviny okolo dělohy a vaječníků o tolik častěji než v ČR.
Ano, to je snad jediná věc, která mi chybí a o které vím od začátku – naši doktoři se sice neusmívají tak jako ti místní, ale znají svou práci mnohem lépe.
Tak ve středu uvidíme, co se děje.
Ať to dopadne jakkoliv, bude to pro naše dobro. Že?

test
Image courtesy to TsukiokaMokona

podpis

PS.:Proč mi nikdo neřekl, že tam mám ůžasné a ne úžasné?! Trklo mě to až o den později!

Comments

 1. Post
  Author
  Um Abbas

  Diky :D
  Blog jsem pred x lety zridila prave proto, ze se kona stehovani do ruznych zemi a pro zapisovani zazitku, tak snad nezanevru, kdyz uz to tak dlouho platim :D Ackoliv pravda, po zmizeni puvodniho blogu v neznamu ty ‘zazitky’ na blogu upadly a jen si tu tak blabolim. ;)

 2. Michaela

  Um, vzhledem k dalšímu článku Velmi vřele gratuluju!! A neboj se! Jak bude těhotenství postupovat, ubyde obav, uvidš že ano ;) znám to! Děti mám dvě, 2 roky od sebe ;)
  A se stěhováním, chápu, doufám že nám zachováš přízeň a budeš nadále psát psát a psát ;)
  Good luck!
  Míša

 3. Post
  Author
  Um Abbas

  Dekuji, porad cekam :|
  Aboody dokonci studium v UK, na ktery tu ma od sve vlady stipko a placenou triletou dovolenou z prace, musi zpet do prace. Mne je v UK fajn, on to tady vcelku nesnasi – mokro, porad pod mrakem a lidi tu neustale chlastaj :D
  Obavam se presunu jakozto stehovani do jine zeme, stejne jako jsem se obavala CR -> UK, jina zkusenost, no…
  Uvidime, jak se s tim srovname :)

 4. Michaela

  Ahojka Um,
  tak vidím že vás také sklátil SRB :( a nejen to.,
  Pokud se potvrdí tak velmi gratuluji, jen se trochu divím.. budete se stěhovat? Pročpakto? Už vám není v UK dobře? Neobáváš se toho přesunu?.. Musím se přiznat trochu mi zamrazilo… SNad bude pro vás vše dobré!
  Míša

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.