Má-li se něco podělat, pak s chutí a pořádně

Tož vám také nikdy nic nevychází, tak jak má, když si vše pěkně pečlivě naplánujete?
Tenhle rok je pro naše plány prostá katastrofa; nic se nám nedaří vyřídit, dodělat ani rozdělat, já tvrdím, že plánovat se nemá, protože pak nikdy nic dobře nevyjde. Ale manžel neposlechl a plánoval a teď to tu máme – ne tedy, že by to byla jeho chyba – vše pěkně nalinkované se nám z linek rozsypalo a nám se nedaří věci nacpat zpět do vyměřených linií.
Sňatek je zatím platný pouze na území Velké Británie a většiny států EU, Čechy se uznáním dokumentu platného dle Haagské dohody neobtěžují a vyžadují hromadu papírování a nejlépe osobní přítomnost obou manželů na zvláštní matrice v Brně – ne v Praze, hezky cestovatelům při ruce, když už k tomu dojde, ale náramně z ruky v Brně; vzhledem k tomu, že pobývám na Vysočině, nic při ruce stejně nemám, kromě lidské hlouposti a neochoty.
Kuvajt se nám také nepoštěstil, soudce vydávající razítko na kuvajtskou verzi našeho certifikátu si postavil hlavu, že nám to neorazítkuje, protože se mu něco nelíbí, jestli je to ší’aismus manžela, jeho v Kuvajtu známé rodinné jméno, jeho krátký plnovous nebo prostě měl neúctyhodný dlouhovousý sunnita jen hodně špatný den, to nevíme – každopádně nám nic neusnadnil a odkázal nás na žalobu, kterou to z něj prý možná dostaneme.
Po pár dnech bojů s financováním takové žaloby proti celému ministerstvu jsme vynalezli jiný plán, ke kterému jsme se pomalu dokodrcávali; leč co tomu náhoda nechtěla, manžel se v závěrečných zkouškách na univerzitě příliš nevyznamenal a neblahý výsledek nám pečlivě a složitě vykonstruovanou ideu zhatil.
Musíme tedy vše opět přestavit; místo všeho, s čím se počítalo, letíme během týdne či tak zpět do UK, manžel pilně studovat na opravnou zkoušku a já s ním – protože i mně záleží na tom, aby druhá šance nepadla vedle. Pak by se nám totiž zase všechno pěkně zamotalo…
Doufám, že tedy alespoň nový notebook přežije let do Británie, protože můj starý se na harddisk již nepostavil a vesele si chcípá na poušti, kde čeká na rozebrání na součástky. Budiž mu písek lehký.

A to sem ani nezmiňuji vše, co se nám tento měsíc nepovedlo… jen to hlavní. Špatné zprávy už ani nevnímáme jako špatné; natolik jsme jim přivykli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.