Health Visitor

Včera k večeru mi zavolala moje zdravotnická skupina (Falcon Medical Group), že zkontrolují Dorinku. Má tři roky, novou registraci u doktora, tak to je jasné.
Dnes v deset hodin dopoledne přišla příjemná dáma, tzv. Health Visitor, což je něco jako podomní sestřička. Tyto sestry kontrolují domácnosti s malými dětmi, většinou do pěti let, na pravidelné bázi, pokud to rodina potřebuje, či jen po zavolání, když někdo z rodiny potřebuje poradit.
Falcon Medical Group má Health Visitorů několik, spolu s Nursery Nurse, a dvakrát týdně pořádá i dětskou kliniku Well Baby Clinic, kam můžou rodiče děťátko přitáhnout, pokud mají starosti a přitom nechtějí FMG zatěžovat rezervací míst pro pacienty, kteří potřebují ošetřit, nikoliv poradit. Město Newcastle pak ještě zdarma poskytuje veškeré bezpečnostní zařízení do bytů a domů s dětmi do 2 let, jako ohrádky na schody, chrániče zásuvek (ačkoliv nechat se elektrizovat britskou zásuvkou je mnohem těžší než středoevropskou, díky odlišnému tvaru), požární alarmy a další, pokud si o ně rodina zažádá – my žádat nemusíme, neb finančně spadáme do té impotentní skupiny, tudíž by nám to poskytli i bez ohlašování.
Health Visitor strávila v našem neuklizeném bytě něco přes hodinu, tázala se na vše možné, přes čistě zdravotní pozadí mé dcery po zkoumání vztahů v naší rodině a psychiku Dori. K našemu štěstí naznala, že Dori je v pohodě, odpovídá vývojem věku a zaúkolovala jinou sestru, aby Dorku zaregistrovala na září do nějaké školky, která je zadarmo (tyto jsou většinou provozované právě sestrami z různých zdravotních středisek, a od 3 let věku ve školním roce). Dorku tak čeká v září první školka, snad se jí to bude líbit.
Paní se pak obrátila na mne, a prohlásila, že můj sociální život je na tom narozdíl od Dorky prachmizerně, a že také zaúkoluje sestru, aby mi pomohla se socializovat s okolím a najít si zde přátele.
Během několika příštích dnů tak obdržím telefonát od Nursery Nurse, že mi jde pomoci se seznamovat s lidmi z okolí… :)))