たまごっちプラスカラー!

Moje staronová vášeň.
Teď se veřejně přiznám k podivnému koníčku, kterému se většina lidí bude ze srdce smát. Když jsem byla mladší, sbírala jsem tamagoči.
Tamagoči/Tamagotchi je japonská elektronická hračka, ve tvaru vajíčka a obsahující malé elektronické zviřátko, které si člověk pěstuje od vajíčka po stáří. Hraje si s ním, krmí ho, venčí ho, léčí ho, když onemocní a tak dále. Substitut skutečného živočicha s tím, že pokud umře, vajíčko se prostě restartuje a jede se nanovo. Což v realitě nejde, že áno.
Elektronickou hračku jsem přestala sbírat v době, kdy její popularita upadla a bylo těžké ji za levný peníz v ČR sehnat, nehledě na to, že sbírka pípajících vajíček je poněkud ulítlá, narozdíl od takových motýlů nebo porcelánových panenek.
Nedávno mne napadlo, že jsem vlastně nikdy neměla orignální vynález, od firmy Bandai, která s tímto morem přišla, a prolétla jsem eBay, jestli ještě něco takového existuje.
Existuje!
Moje smrt, vážení. V pětadvaceti letech nacházím výmluvu v dceři a jejím zabavení na Heathrow při nadcházejícím šestihodinovém tranzitu a objednávám přímo z Japonska Tamagoči + Color, barevnou verzi oné hračky protivně pípající pokaždé, když se tomu něco nezdá. Je to za pár dolarů, proč ne.
Dorazit by hračka ďáblova měla během příštího týdne, dnes byla odevzdána na pobočku EMS v Higashiyamě, prefektuře Fukushima, Japonsko. Celá ta věc je exluzivně vyráběna pouze pro Japonsko a tudíž bych si měla jít oprášit ty základy japonštiny, co jsem měla pro komunikaci s lidmi v jedné japonské onlineové hře…
Snad to bude poslední Tamagoči, které si tajně zasunu do sbírky již bezzvukých vajíček, neb nemají baterky a jsou někde poztrácené. Pokud totiž ne, opravdu se dobrovolně odevzdám k odpočinku na psychiatrii jakožto osoba nepřekonavší kdy pubertu.

podpis

Comments

 1. Post
  Author
  Um Abbas

  azavina:

  To ano, eBay to rozhodne jisti, vsak ja pro ne nikam jinam ani nechodim, nebot Japonci to ze zeme neposilaj (oficialne).
  Ale druhoruke bys podle mne mohla najit za levneji, ackoliv ja bych asi do pouziteho nesla, preci jenom je to jemna elektronika a nikdy nevis, proc to lidi davaji pryc.
  Pokud pouzity, tak asi take hlavne z Japonska, Korey, tam jsem zatim narazila vzdy na spolehlive prodavajici (coz ovsem neznamena, ze tam nejsou nespolehlivi :) )

 2. azavina

  zrovna tenhle druh tamiho na obrázku je pekelně drahý, takže pokud bych našla za “pár dolarů” tak bych byla taky nadšená

 3. Post
  Author
  Um Abbas

  Heheh, jsem rada, ze v tom nejsem sama :D
  Origos tamagotchi vubec kocicky ani pejsky nema, to je prave to, ono to ma nejaky stvoreni, z vajicka muzes mit ctyri veci, z tech treba dalsich osm moznosti, z tech jiny… ma to mladi, teen, dospelost a stari, muze se to mnozit a zenit a vubec je to strasidelny :D
  Pro odvazne stranka: http://tamagotch.channel.or.jp/toy/tama_color/
  Sentiment to ma, a Dorine se to bude libit :D

 4. NQ

  Jéééé, Shei, Tamagotchi!!!Taky jsem kdysi podlehla tý vášni…
  První Tamagotchi jsem dostala pod vánoční stromeček, tenkrát stálo asi tři kila a byl to nejspíš nejdražší dar, který mi kdy rodičové nadělili. Pak přišli levné verze a Tamagotchi se dalo sehnat i za 30-50 kaček. Měla jsem jich doma nejmíň 15. Ve škole jsme si je měnili, obchodovali…
  Ze základního kuřete se stali modely s rozšířenou nabídkou, ane člověk si mohl zvolit, jestli se z vejce vyklube kuře, motýl, pes, kočka či dinosaurus a nejlepší verze byla takový miniverze The Sims:D:D Človíček, kterej napřed chodil do školy, pak do práce a měl mnohem více aktivit než jen krmení a odklízení trusu…. :D

  Moc děkuju za tu trochu sentimentu:D

 5. Post
  Author
 6. Post
  Author
 7. Velchi (Michaela)

  Ano, u nás doma bylo vždy taky hodně vlny a látek, mamka na nás šila a pletla.
  A tím ůtoto” jsem myslela právě Tamagochi :) kdysi dávno jsem doma měla jedno :) ale ne originální :) Tak si to hezky užij!

 8. Post
  Author
  Um Abbas

  Taky jsme doma mivali cely pradelni kos vlny, moje mamca pletla hodne, pamatuju si svetry z detstvi a to, jak jsem zebrala o svetr s obrazkem kone (a nakonec ho i snad dostala, myslim, ze byl oranzovy, ale mozna jsem si to jen vysnila a ted si to pamatuju jako realitu) :D
  Ono je tohle vajicko do detsky dlane, taky to moc mista nezabere :D

 9. Velchi (Michaela)

  To je ale hezké hobby! :) Já sbírám jiné věci.. jednu dobu jsem měla velkou sbírku látkových plenek (pro syna) teď mám velkou sbírku vlny.. ačkoliv skoro nepletu.. toto nezabírá tolik místa ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.